Strona 33 - Niepubliczne Specjalne Przedszkole "Kwiatuszkowo" w Ostrołęce

Przejdź do treści
Menu
Nasze inicjatywy
DZIEŃ DOBRY ZATROSKANY RODZICU.
Odwiedziłeś naszą stronę, a to oznacza, że szukasz Przedszkola dla swojego Dziecka.
Z pewnością masz wiele pytań i wątpliwości. Chcesz, aby Twoje Dziecko w Przedszkolu czuło się bezpiecznie oraz żeby miało odpowiednią terapię. Nam również na tym zależy.
W Kwiatuszkowie dbamy o bezpieczeństwo dzieci oraz dokładamy wszelkich starań, aby terapia przynosiła widoczne postępy.
     Zdajemy sobie sprawę, że określenie "specjalne" budzi Państwa mieszane uczucia.
Z pewnością zadajecie sobie Państwo pytanie czy na pewno przedszkole specjalne, a może integracyjne? Z rozmów jakie prowadzimy z rodzicami, wynika, że często przedszkole specjalne kojarzy im się z dziećmi bardzo nisko funkcjonującymi. Mają obawy, że ich dziecko "straci" przebywając z "takimi" dziećmi. Proszę Państwa nic bardziej mylnego. W Naszym Przedszkolu w zdecydowanej większości są dzieci w normie intelektualnej, ale mają problemy w innych sferach rozwoju. Każde przedszkole specjalne od przedszkola ogólnodostępnego czy integracyjnego rożni się tym, że w Przedszkolu Specjalnym są tylko dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Kładziemy ogromny nacisk na terapię, a możemy to robić dzięki mało licznym grupom, odpowiedniemu wyposażeniu i sztabie zatrudnionych specjalistów. Dzieci z Przedszkola mają możliwość wspólnych zabaw i zajęć z dziećmi pełnosprawnymi z Naszego Żłobka Pszczółki Mai. Intensyfikacja Naszych wspólnych działań i dobra współpraca Przedszkola z Rodzicami daje szansę na to, że dzieci będą osiągały sukcesy, co  może sprawić, że  kolejny etap edukacyjny Państwa dziecko będzie mogło realizować w placówce integracyjnej, a może nawet ogólnodostępnej.
         To Rodzice podejmują decyzję do jakiej placówki ich dziecko będzie uczęszczało!
Mamy nadzieje, że odwiedzicie Państwo Nasze Przedszkole Kwiatuszkowo, aby poznać Nas oraz wizję Naszej pracy dla dobra dzieci z niepełnosprawnością i ich Rodziców.

Dane kontaktowe
Niepubliczne Specjalne Przedszkole "Kwiatuszkowo"
07-410 Ostrołęka
ul. Czesława Niemena 16
e-mail: k.kwiatkowska@fundacjarazem.com
tel: +48 692 913 990
Wróć do spisu treści